Avustralya Yeni Zelanda Tazmanya Turu - 8 MART 2019

AVUSTRALYA YENİ ZELANDA TAZMANYA TURU(8 MART)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın

AVUSTRALYA YENİ ZELANDA TAZMANYA TURU(8 MART)

, İstanbul Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Bütün Turlarımız
 • Alt Kategori :
  Avustralya Turları, Avustralya Yeni Zelanda Turları, Yeni Zelanda Turları, Yurtdışı
 • Süre :
  15 Gün
 • Vize Durumu :
  VAR
 • Kontenjan :
  20+1
 • Grup Tur Rehberi :
  KEMAL BERTAN ŞALMANLI
 • ANA HAVAYOLU :
  SİNGAPUR HAVA YOLLARI
 • Operasyon Sorumlusu :
  HIZIR EREN

7.10.2017 tarihinde çıktığımız Avustralya Yeni Zelanda gezimizde çok güzel başlayan ve devam eden turumuzun 9.cu gününde rahatsızlanarak hastaneye yattım. Gezimiz boyunca bizlere her konuda destek olan sevgili rehberimiz Onur bey yine yanımızdaydı. Ve her konuda bize çok yardımcı oldu. Şahsım ve annem adına Onur beye çok teşekkür ederiz. Yeni Zelanda'da yerel rehberliğimizi yapan, arkadaşımız,dostumuz olan, Yeni Zelanda'dan ayrıldığımız halde benimle iletişimini kesmeyerek sağlığımı takip eden ve bana destek olan sevgili Ceni hanıma çok teşekkür ederiz. Sonsuz misafirperverliği, güler yüzüyle, serbest zamanlarda dahi bize rehberlik yapan, hep bizimle birlikte olan sevgili Levent beye çok teşekkür ederiz

2,740 € dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

AVUSTRALYA YENİ ZELANDA TAZMANYA TURU(8 MART) Kalkış: İstanbul Tur Tarihi : Süre : 15 Gün
Talep Gönder Beni Arayın
Tek Kişilik
Tek Kişilik Odada Konaklama - Single Oda
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
08/03/2019
3,060 €
3,060 €
3,060 €
(0-3) 1,071 €
(4-6) 1,683 €
(7-12) 2,295 €
(0-3) 1,071 €
(4-6) 1,683 €
(7-12) 2,295 €
(0-3) 1,071 €
(4-6) 1,683 €
(7-12) 2,295 €
Çift Kişilik
Çift Kişilik Odada -Twin Double Konaklama ( bu odaya ilave 1 çocuk da alınabilir -6 yaşına kadar )
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
08/03/2019
2,740 €
2,740 €
2,740 €
(0-3) 959 €
(4-6) 1,507 €
(7-12) 2,055 €
(0-3) 959 €
(4-6) 1,507 €
(7-12) 2,055 €
(0-3) 959 €
(4-6) 1,507 €
(7-12) 2,055 €
Üç Kişilik
Üç Kişilik Oda Triple Konaklama
Tur Tarihi
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
Ekstra Kişi
1. Çocuk
2. Çocuk
3. Çocuk
08/03/2019
2,740 €
2,740 €
2,740 €
(0-3) 959 €
(4-6) 1,507 €
(7-12) 2,055 €
(0-3) 959 €
(4-6) 1,507 €
(7-12) 2,055 €
(0-3) 959 €
(4-6) 1,507 €
(7-12) 2,055 €

Fiyata Dahil Olanlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN SERVİSLER :

İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı;

Avusturalya  ve Yeni Zelanda  bazı iç hat  uçuşlarda  taşıma hakkı 15kg dır.üstü ağırlılara ücret alınabilmektedir.

Seyahat Sigortası 

Konaklamalar  3 YILDIZLI  OTELLERDE KONAKLAMA.

3GECE SYDNEY

2 GECE AUKLAND

2 GECE ROTORUA

3 GECE MELBOURNE 

2GECE HOBART

 TOPLAM 12 GECE /15 GÜN

ARA UÇUŞLAR ,  MELBOURNE/ AUCKLAND /SYDNEY/HOBART(TAZMANYA)

AUCKLAND PANAROMİK ŞEHİR TURU

MELBOURNE PANAROMİK ŞEHİR TURU

SYDNEY PANAROMİK ŞEHİR TURU

HOBART ŞEHİR TURU

MELBOURNE/AUCKLAND/SYDNEY /HOBART HAVALIMANI-OTEL TRANSFERLERİ

TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

TURUMUZ İSTANBUL çıkışlı rehberimiz eşliğinde yapılıyor. Turun son bölümü olan Yeni Zelanda 'ya geçişte , Buradan giden rehberlerimiz Yeni Zelanda Vizelerde sorun çıkardığı için , şirketimizin Yeni Zelanda 'da Türk rehberi mevcuttur. Kimi hallerde, İstanbul dan çıkan rehberimiz son bölümde grubu Yeni Zelanda 'ya buğurladıktan sonra , orada beklemektedir , Yeni Zelanda için servisi Türk olan diğer rehberimiz vermektedir. Yani bu turda 2 Türk rehber oluyor .

 

Avustralya Yeni Zelanda Seyahati  Hatırlatma Notları

 

 • Değerli Misafirlerimiz, heyecanla beklediğiniz Avustralya-Yeni ZelandaTuru ile ilgili  hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.

 

 • Avustralya/Yeni Zelanda turuna katılacak olan misafirlerimizin Vize belgelerinin yanlarında olması gerekmektedir.Ülke’ye girişlerde özel bir form doldurulmaktadır.

 

 • Alkol ve sigara :Avustralya gümrüksüz mal girişi konusunda pek cömert değildir. 18 yaş ve daha büyük ziyaretçiler 1,125 litre alkollü içki artı 25 Adet sigara (1 paket) sokabilirler.Kısacası Avustralya dünyanın bir yerinden diğerine içki ve tütün taşımanıza izin vermemektedir. 

 

KARANTİNA ÇOK ÖNEMLİ

Sizinle ilgilenen göçmen işleri yetkilisi ayrıca karantina kontrolünü de gerçekleştirir. Yetkililerin karantina kapsamına soktuğu bitki, hayvan ve türevleri size çok fazlaymış gibi gelebilir ama ülke eko-sistemi dünyayı etkileyen bir çok zirai hastalıktan kaçabilmiştir ve Avustralyalılar bu durumun devamında haklı olarak ısrar etmektedirler. Aşağıdaki maddelerin Avustralya'ya girişi kesinlikle yasaktır, yanınızda bulunuyorlarsa karantina görevlisine bildirilmelidirler ve bunlar müsadere edilirler : Süt ürünleri, yumurta, taze fındık, tohum türleri, baklagiller, meyve ve sebzeler, konserveleşmemiş tüm etler. Ayrıca kuru meyve, şehriye, gofret ve kekler, örme eşyalar, çeşitli kabuklar gibi bir dizi ürün de bildirilmesi gerekenler listesindedir amabunlar büyük bir ihtimalle kontrol edildikten sonra giriş izni alırlar. Aktarma ülkesinden aldığınız bir kavanoz bal ya da çilek reçelini dahi yetkililere bildirmelisiniz. Daha fazla bilgi için www.agis.gov.au sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Yetkili doğrudan gözlerinizin içine bakacaktır ve yazılı bildiriminizi sözlü olarak da doğrulamanızı isteyecektir.Kötü durumlara düşmemeniz için etrafta uygun yerlere yerleştirilmiş kutular bulunur. Ayrıca bu kutulara havayollarının yemek servisinden düşüncesizce çantanıza attığınız bisküvileri atmanızı tavsiye ederim.Tahtadan imal edilmiş (kibrit dahil) tüm ürünleri, çiçek tohumları ve bebek mamalarını dahi bildirmelisiniz.Göçmen İşleri yetkilisi gümrük yetkilisine çantanızı kontrol etmesini söyleyecektir. Yani hediye olarak getirdiğiniz salata kasesini paketlemeyin çünkü onun kontrol için açacaklardır ama daha sonra içeri sokmanıza izin verecekelerdir. Eğer son üç ayda bir çiftliği ziyaret ettiğinizi itiraf ederseniz ayakkabılarınızın tabanları incelenecek ve herhangi bir zirai virüs taşıyıp taşımadıkları kontrol edilecektir.

Karantinayı atlatmayı sakın denemeyin çünkü özel yetiştirilmiş köpeklerin olağanüstü burunlarına mutlaka takılıp kalırsınız. Yanınızda bulunan karantina kapsamındaki maddeleri bildirmemenin cezası 100$'dan başlayıp daha ağır olanlara doğru uzanır.Bu aşamada yanınızda bulunan yasak bir ürünü kendiliğinizden bildirirseniz size olan güvenin arttığını ve gümrük işlemlerinizin daha kolay tamamlandığını göreceksiniz. diğer taraftan size göre tamamen zararsız bir ürünün müsadere edilmesine rıza göstermeye de hazır olun. El konulan mallarınızı ülkeden çıkarken geri isteyebilirsiniz ama bunun için giriş yaptıktan en fazla 30 gün sonra ülkeyi terk etmelisiniz. Bu ürünleri o anda ülke dışına göndermeyi de talep edebilirsiniz ama bu sadece havaalanı postanesinden ve bir yetkilinin gözetimi altında gerçekleşebilir.

 

 • Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
 • Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız 15 TL
 • Gezi boyunca hem Avustralyadahemde Yeni Zelanda’da genel hava şartları ortalama olarak gündüz 20 gece 10 derece şeklindedir. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple şemsiye veya yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir.Mutlaka hırka veya ceket bulundurun.

 

 • Avustralya ile Türkiye arasında 8 saat fark vardır. Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.Yeni Zelanda ile 10 saat fark vardır.Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.

 

 • Avustralya’nın Para Birimi Avustralya dolarıdır.1 USD = 1.20 AUD’dir.yaklaşık

 

 • Yeni Zelanda’nın Para Birimi Yeni Zelanda dolarıdır.1 USD =1.30 NZD’dir.yaklaşık

 

 • Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
 • Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.

 

 • Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.

 

 • Otellerimizin çoğundaelektrik prizleri telefon ,bilgisayar ve kameraları şarj etmeye uygundur.Tedbir amaçlı dönüştürücü adaptör almakta fayda var.

 • Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.

 

 • Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir.Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz.Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
 • Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayolalrında yapılamamaktadır.
 • Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
 • Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.

 

 • Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

ÇOK ÖNEMLİ UYARI

Turlarımız  İSTANBUL  çıkışlıdır.

İstanbul dışından tura katılım durumunuz olması halinde gelişte ve gidişte  Ana uçak saatinden minimum 4 saat öncesinde,varışlarda da 4 saat sonrasına Havalimanında olabilecek şekilde iç hat biletlerinizi almanız tavsiye edilir.Sıksık yaşanan İç Hat uçuş rötorlardından etkilenebilirsiniz. Ana Uçuşunuzu bu sebeplerden kaçırmanız durumunda ilgili turun haklarından faydalanamazsınız.

 

Ejder Turizm Seyahat Ekibi İyi Seyahatler Diler….

 

Fiyata Dahil Olmayanlar

 UYARI :

Avusturalya  ve Yeni Zelanda  gümrük  kontrolleri ve uygulamaları gereğince ; yanınıza yiyecek-içecek almanız ; istenmemektedir. Lütfen  bu kurala  uymaya  özen gösteriniz.

İsteğe  bağlı  tertip edilen extra  turlar yeterli sayı sağlanamazsa (13 kişi) ;iptal olabilir yada katılımlı Bölgesel gruplara dahil olarak turlar yapılır. (İngilizce rehberlik ile)

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN SERVİSLER

 TR- çıkış  harcı (15 TL) 

 AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA  Vizeler (200 €) ( 2 Vize  için Toplam )

Avustralya parmak izi ücreti 75 TL ayrıca ödenecektir.

Acentamız kontrolünde yapılır. Vize alımı esnasında shengen benzeri evraklar talep edilmektedir, bazı durumlarda  Avustralya  konsolosluğu ek evrak yada açıklama talep edebilmektedir. Yeni yasa gereği Avustralya vizeleri E-vize  şeklinde  sonuçlanmakta, bir print olarak sunulmaktadır.

Vize işlemleri yaklaşık 35 gün sürmekte olup, bu üsre  zarfında  sadece  Yeni Zelanda vizesi için Pasaportların asılları talep edilir, ve içeri konsolosluğa  sunulur. Yani Başvuru esnasında Pasaportunuz  sizde kalıyor – vermenize  gerek yok.Vize onayı süreci ve devamında Ejder Turizm sorumluluk kabul etmez.Vize ücretleri iade edilmez.

Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler.   

Bu tyrumuzda  Rehberlerimiz -Yerel rehberler- Kaptanlar- Bellboylar- Garsonlar vb  hizmetliler için - servis tipleri toplamı Kişi  Başı  (150 euro) Havalimanında  toplanmaktadır.

 

EXTRA  TURLAR :

SYDNEY  /Akşam Yemeki   GEMI TURU   Dinner Cruise on Sydney-95€

SYDNEY  / BLUE MOUNTAINS TURU ( Öğle  yemekli – TAM GÜN)-120€

SYDNEY   / HUNTER VALLEY  TAM GÜN-95€

HOBART /PORT ARTHUR TURU- 125€

HOBART / VINEYARD TURU -95€

MELBOURNE  / PHILIP ISLAND TURU  145€

MELBOURNE  /Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU  -130€

ROTORUA /   MAORI YERLİ KÖYÜ- GECE  SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ-  105€

ROTORUA /     WAITAMO  MAĞRALARI   -85€

ROTARUA  /  HOBBİT KÖYÜ (Yüzüklerin Efendisi )  55€ 

 

TÜM TURLAR KATILIM PAKET-  DEĞERİ : 1050€

HEPSİNİ  ALIMINI  YAPAN MİSAFİRİMİZE  - İNDİRİMLİ   FULL  PAKET  :  970€

 

Not : Tur katılım Bilgisi Tur hareketinden Önce Firmamızın yapacağı Tur tanımı sunumu toplantısı  sonrası , sorulacaktır. Katılımı onaylayanlar ödemelerini  arzu ederlerse tur  öncesi yada  Havalimanında  Çıkış günü yetkili personele  ödeyebilirler.(Bildirmiş olanlar)

Anlık yada bölgedeki katılım talepleri eğer imkan varsa  değerlendirmeye 

Tur Programı

1.GÜN:8 MART 2019

ISTANBUL-SINGAPUR-MELBOURNE      14:25 0500+1/  0745 1710  

            İstanbul 3. Havalimanında saat 11:45 da Ejder Turizm kontuarında buluşma,  bagaj ve check in işlemlerimizi takiben, SINGAPUR Hava Yolları ile SINGAPUR   aktarmalı olarak MELBOURNE yolculuğumuz başlıyor Geceleme  Uçakta.

2.GÜN:9 MART 2019 17:10

MELBOURNE- VARIŞ.

Akşam saatlerinde MELBOURNE’e ulaşıyoruz.  Havalimanında  karşılanma ve  otelimizde transfer.Geceleme otelimizde. 

OTELİMİZ : IBIS MELBOURNE HOTEL 3*        

Melbourne, 2011 yılında The Economist dergisi tarafından yayınlanan Dünyanın En Yaşanabilir Şehirleri listesinde kültürel nitelik, iklim, yaşama ücreti, ve sağlık, suç oranı gibi sosyal koşullar bakımından birinci seçilmiştir.

Melbourne, Avustralya'nın en büyük üç şirketine ev sahipliği yapmaktadır: Telstra, BHP Billiton ve National Australia Bank. Avustralya Ticaret Konseyi, Avustralya Sendika Konseyi ve Avustralya Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören şirketlerin çoğunluğu Melbourne'da bulunmaktadır.Avustralya'nın spor kenti olarak adlandırılan Melbourne, ülkenin büyük spor musabakalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar Melbourne Bahar At Yarışları Festivali (Melbourne Kupası buna dahildir), Avustralyan Formula Bir Grand Prix, Avustralya Açık Tenis Turnuvası ve AFL Büyük Finali. Melbourne güney yarımkürenin ilk Olimpiyatlar'ına 1956 yılında ev sahipliği yaptı. 2006 İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları da Melbourne'da düzenlendi

3.GÜN:10 MART 2019

MELBOURNE  Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU *

Bu sabah arzu eden misafirlerimiz EXTRA olarak düzenleyeceğimiz  BUHARLI TREN turumuz ile Melbourne  Yarra Vadisini  güzelliklerini doğal yaşımını yakından görebilirler, yine  Avustralya ‘ya özgü Koala, Kangru korunaklarında onları yakından tanıyabilirler, Bu Doğa turumuz saat 07:45 de başlayıp akşam saatlerine kadar sürmektedir (8 saatlik Tur), Tam Gün turumuzun ücreti , 130€ .

Geceleme otelimizde.

Melbourne, Avustralya'nın Victoria eyaletinin başkenti ve 3.7 milyon nüfusuyla ülkenin ikinci en kalabalık şehri (2006 sayımına göre). Melbourne bir milyon nüfusu aşmış şehirler arasında dünyanın en güneyinde bulunanıdır.

4.GÜN:11 MART 2019

MELBOURNE      PENGUENLER VE PHILIP ISLAND TURU *

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden olan  Melbourne’de 07:30 da erken saatlerde ŞEHİR TURUMUZU yapacağız. Turumuz 3 saat sürecektir, şehir turumuz olacak.  Viktoria Sanat Merkezi’ni ve Melbourne’un simgelerinden biri olan çelik kulesini ve St Kilda Caddesi’nde bulunan Anzak Anıtı’nı göreceksiniz. Turumuzun sonunda  serbest saatlerimiz başlıyor.

 

Arzu eden misafirlerimiz için Extra Tur var. Hareket saatimiz 11:30

Tam Gün *  Phillip Island Day Tour.

Muhteşem bir  program..10:00 de  başlayıp..gece  21:00 e  kadar  ; sürecek..unutulmaz bir  tur..Güzergahımız  Philip Island  denen  yöreye..Yolda..Çikolata tatma imkanımız olacak, bir fabrika  ziyaretimiz , Botanik  Bahçeleri ;  Koala  koruma  merkezi   ziyareti;  Turun en son durağında ise Melbourne ü  dünyaya tanıtan PENGUENLER  var. Bu penguenler  akşam gün batımızı sonrası okyanuztan belli bir  sahil bölgesine çıkış yapıyorlar. İşte bu çıkış plajları üzerine bir  koruma  parkı ve  Turist ziyaret merkezi  inşa edilmiş. Yüzlerce  meraklı gezgin akşam saatlerinde  Plan kıyısında -tıpkı bir  stadyum gibi bankaları olan  kısma yerleşiyorlar ve sessizce Penguenlerin çıkışlarını bekliyorlar. NOT: Akşam gün batımı sonrası deniz kıyısı hayli serin oluyor. Yanınızda  ceketlerinizi  getirmeyi unutmayın ! meşhur  minik  Penguen lerin  geçişini izlenmesi ve  biraz  alış veriş molası sonrası turumuz  sona  erecek. Bu turumuz esnasında  Öğle saatlerinde Paket sandviç ve içecek servisi  yapılacaktır.145€

5.GÜN:12 MART 2019 0815 0930

MELBOURNE  ŞEHİR  TURU  /HOBART (TAZMANYA )      

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, bagajlarımı ile  birlikte otelden ayrılıacağız,  havalimanına  gideceğiz,  Uçuş saatimiz 08:15

havalimanına varışımızı  takiben, iç hat uçuşu işlemlerimizi  yapıyoruz ve Avustralya  VIRGIN  Havayolları tarifeli seferi ile Hobart’a yani Tazmanya  adasına yolculuğumuz  başlıyor,  Hobart havalimanımıza varışımızı takiben, Özel aracımıza binerek , otelimize  geçiyoruz.

Otelde odalarımıza yerleştikten sonra, öğleden sonra Hobart şehir turumuzu yapacağız, küçük bir yerleşim olan Hobart’ta  Marina ve çevresini rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Öğleden sonra , Extra turumuz  var.

Coal River Valley vineyards  - Üzüm Bağları – Şarap Turu

Yarım gün sürecek bu turumuz ,Coal River Vadisine gideceğiz ve burada bölgenin en ünlü Bağ evi Şarap tesisini ziyaret edeceğiz. Bu bölgede Richmond köyünü de  göreceğiz, at arabalı kısa bir gezintimizde olacak ve önemlisi ,Turumuzun içerisinde Şarapçılık ve ürünler hakkında  bilgi alma, Şarap tatma ve lezzetli Hobart Tazmanya Peynirlerinden de tatma imkanı bulacağız. 95€

6.GÜN:13 MART 2019

HOBART  PORT ARTHUR TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra çevreyi keşfetmeye devam edeceksiniz.

Misafirlerimiz; Extra olarak  düzenlediğimiz ,tam gün  -yemekli PORT ARTHUR  turmuza katılabilirler.Bugün sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Port Arthur olarak bilinen Milli  Parka  götürüyoruz.. Turumuz Tazmanya adasının doğal ve tarihi güzelliklerini daha yakından tanımamıza yardımcı olacaktır, eski kale ve Milli parkı ziyaret ediyoruz.125€

Geceleme otelimizde.

7.GÜN: 14 MART 2019

HOBART  /  SYDNEY       10:00  11:50

Bu sabah SYDNEY  yolculuğumuzu  yapacağız. Avustralya’nın en güzel  şehirlerinden SYDNEY  ‘e ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla , konaklayacağımız , otelimize  doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşmeyi  ve eşyalarımızı odalarımıza bırakmayı takiben turumuz başlıyor.

             SYDNEY   ŞEHİR TURU      DINNER  CRUISE *

Yarım günlük Sydney  şehir turu, şehir merkezi, aşıklar koyu Opera binası ve  Sydney ‘in kendine has güzel manzarasını doyasıya  göreceğiz. ve alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler

Rehberimiz eşliğinde  şehrin   en önemli ve dikkat çeken mekanlarını  görme imkanı yakalayacağız.

 

 Akşam için Extra turumuz olacak , Akşam Yemeki   GEMI TURU   Dinner Cruise on Sydney Harbour.  Arzu eden  misafirlerimiz  Sydney limandan kalkan en lüx gemi restauran da ; lezzetli bir yemek ve eşliğinde muhteşem  Sydney manzarasına  doyabilirler..95 €

OTELİMİZ : IBIS  PARAMATTA  HOTEL  3*

8.GÜN: 15 MART 2019

               SYDNEY    BLUE MOUNTAINS TURU ( Öğle  yemekli – TAM GÜN)

Serbest gün.   Arzu edenler için EXTRA  Turumuz  var.Tam gün Blue Mountains turu, bu yöre şehrin dışında, dünyaca meşhur bir manzaraya sahiptir. Katoomba denilen kasabaya, şehir merkezinden  trenle gidilecektir, trenden sonra ring seferler yapan otobüsle çevre gezilerimiz  devam edecektir. Mavi dağlar doğal yaşam merkezine ulaşacağız burada World Scenic  Center ı ziyaret edeceğiz. Milli  Park tarafından işletilen Teleferik-tırmanış trenine  bineceğiz,  yine park içerisinde yürüyüş yapacağız.  Bu turumuza  Öğle yemeği  DAHİL dir.  Tur ücreti 120€ dur.

9.GÜN: 16 MART 2019

SYDNEY  HUNTER VADİSİ- ÜZÜM BAĞLARI TURU ( ÖĞLE YEMEKLİ-TAM GÜN)
Serbest gün. Arzu edenler için EXTRA Turumuz var.Tam gün HUNTER VADİSİ ÜZÜM BAĞLARI turumuza katılabilirler.Bu yöre şehrin 2 saat mesafede dışında, dünyaca meşhur Hunter Valley bağlarını ziyaret edeceğiz, turumuz esnasında Şarap tatma imkanımız olacak.Hunter Vadisi, Sydney ve çevresinde yer alan , en güzel doğal vahşi yaşam parkları araında yer almaktadır. Hoş bir gün bizileri bekliyor.Bu turumuza Öğle yemeği DAHİL dir
(Tur ücreti 95€ dur)

 

10.GÜN:17 MART 2019

SYDNEY / AUKLAND (YENİ ZELANDA)       10:35 15:40

Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve havalimanına  geçiyoruz. İşlemlerimizi  takiben, Yeni Zelanda’ya yolculuğumuz  başlıyor. Bu şehir yaklaşık bir milyon nüfusu ile Yeni Zelanda'nın en büyük kentsel bölgesidir. Auckland size geniş kumsallar, güzel bir liman, inanılmaz alışveriş imkanları, gece eğlenceleri ve metropolit bir şehir kültürü sunar.Yapacağımız ayrıntılı şehir gezisinde şehri  tanıma ve  alışveriş imkanı bulacağımız serbest saatler.    Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : IBIS HOTEL AUCKLAND 3 YILDIZ.

ÖNEMLİ NOT: Yeni Zelanda’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde ve ya valizinizde açık yiyecek ve ya içecekler bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük yetkililerinin uygulayacağı cezadan şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

Auckland metropolitan alanı Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alır. Bu alan ülkenin en fazla şehirleşmiş yerleşimidir. Yaklaşık 1.3 milyon nüfusuyla ki bu rakam Yeni Zelanda'nın nüfusunun dörte birinden fazladır. Ülkedeki nüfusu en fazla olan şehirdir. Ayrıca nüfus artışının ülkenin geri kalanından daha yüksek olması bu durumun gelecekte de süreceğini göstermektedir.Şehir ülkedeki ekonomik faliyetlerinin en yoğun olduğu merkezdir.

Mercer tarafından her yıl hazırlanan, Dünyanın en yaşanabilir şehirleri 2011 endeksinde Auckland 3. sırada yer almıştır.[2] Yine The Economist dergisi tarafından her yıl düzenlenen, 2011 yılı Dünya Şehirleri Yaşam Endeksi'nde, Auckland 9. sırada yer almıştır.

11.GÜN:18 MART 2019

AUCKLAND -ROTORUA  ‘’  gayzerler şehri ‘’

Bu sabah , saat 09:00 da  Auckland  şehir merkezinden otobüs ile (şehirler arası  otobüs)

Yeni Zelanda ‘nın bir  başka  büyük  şehri  ROTORUA ‘ya  doğru yolculuğumuz  başlıyor. Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecek.

 

Bugün Rotarua güzergahımız üzerindediyebileceğimiz bir noktada

dünyaca ünlü HOBBIT KÖYÜ müzesi bulunmaktadır.

Yüzüklerin efendisi filminde  dikkat çeken ve Film çekimlerinde kullanılan Sinema Platformu günümüzde ziyaretçilere  ücreti karşılığı açılmış durumdadır. Bu mekanın giriş bileti 55€ dur

Varışımızı  takiben otelimize yerleşme ve  öğleden sonra kısa  şehir turumuzda  çevreyi tanıyoruz.OTELİMİZ: ROTORUA INN 3 YILDIZ.

Bu akşam arzu eden misafirlerimiz için . EXTRA – Gece Turu.

 

MAORI YERLİ KÖYÜ- GECE  SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ-  105€

Otelimizden akşam 18:00 de  transferimiz  yapılacak,  Yeni Zelanda yerlileri yani Maori köylüleri bölgesine geçişimiz ve onların  hayatları hakkında  sunumlar, dans ve özel yemek ile..güzel bir  gece.

12.GÜN:19 MART 2019

WAITAMO  MAĞRALARI ÇEVRE  GEZİSİ

Bu sabah erken saatte  kahvaltıyı takiben, Arzu eden misafirlerimiz EXTRA  turumuza katılabilirler.08:30 da Otelimizden yerel Operatörümüzün aracı ile, günlük hareket eden gruba dahil olarak, gezimize başlıyoruz.

Yeni Zelanda ‘nın meşhur Waitomo mağaralarını ziyaret etmek üzere  yola çıkıyoruz. Yerel rehberimizden bölge hakkında bilgiler alıyoruz.Waitomo Mağralarını ziyaret edeceğiz. Bölgedeki meşhur Koyun yetiştiriciliği hakkında  bilgiler alıyoruz, Rotorua’a  dönüyoruz.  85€

13GÜN:20 MART 2019

              ROTORUA-AUCKLAND

Bu  sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben. Yeniden otobüs ile  Auckland a  dönüyoruz.Otelimize yerleşme ve  Serbest Gün..

OTELİMİZ : IBIS  HOTEL 3 YILDIZ

14.GÜN:21 MART 2019

AUCKLAND/ SINGAPUR         12:10  19:10 

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltımızı takiben,  havalimanına transferimiz yapılacak,  geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Singapur Hava Yolları tarifeli seferi ile Singapur aktarmalı olarak ,yolculuğumuz başlıyor.Singapur’da aktarma yapıyoruz ve kısa beklemeyi takiben ,İstanbul’a devam edeceğiz.

15.GÜN: 22 MART 2019

               SİNGAPUR  /ISTANBUL     01:45   07:45

 İstanbul a  varış. Turumuzun sona ermesi J

 

 

 

 

UÇAK SAATLERİ/ DETAYLARI  SEZON İÇİNDE SAAT DEĞİŞİKLİKLERİ OLABİLİR

EJDER TURIZM, HAVA YOLU TERCİHİNİ GÜN VE GECE SAYISI EKSİLMEDEN –TUR AKIŞINI DEĞİŞTİRME HAKKINA SAHİPTİR.  Bu güzergahı ;  Tur  hareketinden önce ;içerik aynı kalmak şartı ile; şehirlerin ziyaret sıralaması değişebilir; Bu hak Ejder Turizm de  saklıdır.  Vizelerin Onaylanmasından ve sürecinden Ejder Turizm sorumlu değildir.

Avustralya ve Yeni Zelanda  sınır kontrolleri çok sıkıdır, yiyecek-sıvı vb maddeleri yanınıza almayınız, Ceza uygulamaları vardır.

SEYAHAT SİGORTANIZ HAZIR

SYDNEY /Akşam Yemeki GEMI TURU Dinner Cruise on Sydney-95€
SYDNEY / BLUE MOUNTAINS TURU ( Öğle yemekli – TAM GÜN)-120€
SYDNEY / HUNTER VALLEY TAM GÜN-95€
HOBART /PORT ARTHUR TURU- 125€
HOBART / VINEYARD TURU -95€
MELBOURNE / PHILIP ISLAND TURU 145€
MELBOURNE /Puffing Billy and Healesville Sanctuary TAM GÜN TURU -130€
ROTORUA / MAORI YERLİ KÖYÜ- GECE SHOW – AKŞAM ÖZEL HANGY YEMEĞİ- 105€
ROTORUA / WAITAMO MAĞRALARI -85€
ROTARUA / HOBBİT KÖYÜ (Yüzüklerin Efendisi ) 55€
TAM PAKET - İNDİRİMLİ 970€

Ulaşım

RP/ISTSQ0100/ISTSQ0100   SB/GS   2MAY18/1229Z   V84K3S
0. 21EJDER  NM: 0
  1  SQ 391 G 08MAR 5 ISTSIN HK21      I  1425 0545+1 *1A/E*
  2  SQ 207 G 09MAR 6 SINMEL HK21      3  0745 1810   *1A/E*
  3  VA1320 G 12MAR 2 MELHBA HK21      3  1120 1235       E*
  4  VA1531 G 14MAR 4 HBASYD HK21      D  1010 1200       E*
  5  VA 143 G 17MAR 7 SYDAKL HK21      1  1000 1505       E*
   6  SQ 286 G 21MAR 4 AKLSIN HK21      I  1535 2100   *1A/E*
  7  SQ 392 G 22MAR 5 SINIST HK21      3  0150 0825   *1A/E*

  

Sydney IBIS PARAMATTA

,

MELBOURNE IBIS HOTEL

,

HOBART IBIS HOTEL

,

AUCKLAND IBIS HOTEL

,

ROTORUA INN HOTEL

,